Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/107475/virtual/www/domains/zacitzivot.cz/wp-content/plugins/sense-sidebar-generator/html.php on line 83

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/107475/virtual/www/domains/zacitzivot.cz/wp-content/plugins/sense-sidebar-generator/html.php:83) in /data/web/virtuals/107475/virtual/www/domains/zacitzivot.cz/wp-content/plugins/post-views-counter/includes/counter.php on line 292
Zácpa vyřešena u 100 % dětí po vynechání mléčných produktů - ZACITZIVOT.CZ
zácpa, mléko

Zácpa vyřešena u 100 % dětí po vynechání mléčných produktů

Chronická zácpa u dětí je často přisuzována psychologickým problémům nebo poruše pohyblivosti střev. Přestože tomu tak může být, již v roce 1995 byl uskutečněn výzkum, během kterého vědci studovali 27 dětí s chronickou zácpou, u které se nemohlo přijít na příčinu.

Vědci zkusili jednoduchý krok – odstranit kravské mléko z jídelníčku. Během 3 dní se stalo následující: 21 z 27 dětí bylo vyléčeno. Symptomy naprosto vymizely.

Poté zkusili navrátit mléko do jídelníčku a během 24-48 hodin se problém vrátil. Toto zkusili dvakrát, se stejnými výsledky. O měsíc později bez kravského mléka se děti vrátily, stále zdraví, k tomu bez ekzémů a sípání.

Chronická zácpa je častým problémem u dětí, na který se předepisuje vláknina a projímadla. Často však ani to nepomůže a 35-45 % dětí si zácpu nese dále do života. Výsledky, jakých se dosahuje pomocí odstranění mléka z jídelníčku, jsou tedy velice významné.

V roce 1998 se vědci rozhodli otestovat to znovu – tentokrát ve dvojitě zaslepené studii s kontrolou placeba. Studovali skupinu 65 dětí, všechny za sebou měly neúspěšnou léčbu pomocí projímadla, 49 z nich mělo anální trhliny.

44 dětí se vyléčilo během dvou týdnů, co pily sójové mléko namísto kravského. Ani jedno dítě, které pilo kravské mléko se nevyléčilo. I ty nejvážnější trhliny se zahojili během dvou až deseti dnů na sójovém mléce a začaly se znovu objevovat po znovu zavedení mléčných produktů do jídelníčku.

Vynechání kravského mléka pomohlo se zácpou a análními trhlinami i u dospělých. Po návratu k mléku však došlo během dvou týdnů k navrácení bolesti, která byla ohodnocena 8-9 body z deseti. Velice bolestivé.

Tyto výsledky v posledních 20 letech potvrdila řada dalších studií. Problémem, se kterým se však tyto studie setkávaly, bylo to, že nekontrolovaly jiné mléčné produkty než mléko samotné.

To se však změnilo v roce 2013, kdy vědci pohlídali vynechání všech mléčných produktů z jídelníčku.

Výsledek: 100 % vyléčených dětí.

V první studii, během které došlo k vyléčení 21 z 27 dětí, vědci nahradili kravské mléko mlékem sójovým nebo… oslím.

Oslí mléko? Říkáte si: „Eh…“ Jaký je v tom však rozdíl? Kravské, nebo oslí.

Člověk by měl pít mléko svého druhu, a to jen v době kojení,stejně tak, jako jakýkoliv jiný savec na této planetě. Poté se u nás vypíná schopnost mléko trávit. Pokračujeme-li v konzumaci mléka i po odkojení, může to v nás působit i další problémy, jiné, než je zácpa a velice bolestivé anální trhliny.

Mléko nepotřebujeme, živiny z něj se dají získat jinde, například z luštěnin, listové zeleniny, apod. Proto pokud chceš sobě a svému dítěti udělat radost, přestaň ho krmit potravou, která je určena pro malé krávy. Jeho lidské tělo to ocení.

Zdroje:

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *