zdravá strava

Výživa postavená na důkazech | ZacitZivot.cz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Věda zná odpověď na otázku: „Jaký způsob výživy je pro člověka ten nejzdravější?“ Tato odpověď se však nehodí 80% současného potravinového průmyslu.

Připis textu naleznete pod videem.

Přepis videa:

Ve čtyřicátých a padesátých letech, Americká lékařská asociace nejenom že prohlašovala, že “kouření s mírou” není problém, ale že celkem vzato… může být I prospěšné. Konec konců, většina lékařů samotných kouřila, takže jak špatné může kouření být, že? V době, kdy Americká lékařská asociace šířila podobné názory… kam jste se tehdy mohli obrátit, zajímala-li vás skutečná fakta?

Co jste se mohli dozvědět dříve než vědecká data? Byla příliš unavená, než aby se bavila…a potom si zapálila Kamelku.” Babe Ruth promlouval o pozitivních důkazech lékařské vědy – tedy, dokud mohl mluvit, před tím, než umřel na rakovinu v krku.

Některé vědecké informace se dostaly ven a způsobily propad ze zhruba 11 vykouřených cigaret denně na člověk, na 10. Avšak ti, kteří dostávali strach si vždy mohly vybrat “cigarety, které odstraňují strach z kouření” nebo, ještě lépe – “cigarety, které vám poskytnou tu nejlepší ochranu zdraví”

Kdyby nějakým zázrakem, existovala tehdá stránka FaktaOKouření tečka org, která by mohla doručit vědecké poznatky přímo lidem, vynechávaje komerční a zkorumpovatelné institucionální filtry, dozvěděli byste se o studiích, jako je tato: – studie adventistů v Kalifornii z roku 1958, která poukázala na to, že nekuřáci mají o 90% nižší výskyt rakoviny plic, než kuřáci. Samozřejmě že s tolika penězi, o které se hraje s tak silně zabudovanými zvyky, vždy zde bude silný proti-opoziční názor. Ale vzhledem k tomu, jak vážné tyto nemoci jsou a vzhledem k celkovému součtu všech důkazů, neměli bychom se zavedením “preventivních opatření” nikterak zahálet.

Takže, pokud jste byli kuřákem v padesátých letech, který “ví jak se věci mají”, co by jste dělali? S přístupem k vědě by jste si uvědomili, že souhrn dostupných vědeckých důkazů poukazuje na to, že pro vás kouření pravděpodobně není dobré Změnili byste svůj kouřící návyk, nebo byste čekali?.

Pokud byste čekali, než vám váš lékař – s cigaretou v ruce – doporučí s tím skončit, už byste v té době mohli mít rozvinutou rakovinu. Pokud byste čekali, než to autoritní organizace oficiálně uznají- tak jako to uznal “Generální Chirurg” v následující dekádě – byly byste tou dobou již mrtví.

Bylo zapotřebí vice než sedmi tisíc vědeckých studií a nesčetných životů kuřáků, než Generální chirurg vydal první zprávu – proti kouření – v šedesátých letech. Řekli byste, že po prvních šesti tisících studiích, mohli by dát lidem alespoň nějaký náznak, nebo tak něco…Člověku může vrtat hlavou, kolik lidí v současnosti zbytečně trpí nemocemi způsobenými nevhodnou výživou.

Možná bychom měli přestat kouřit po 700 studii jako je tato. (která nám to doporučuje)

Posuňme se o 55 let dopředu. Víte, existuje nova studie adventistů z Kalifornie, která varuje Američany před něčím jiným, co si dávají do pusy. A není to pouze jedna studie. Podle nedávného přezkoumání, souhrn dostupných důkazů poukazuje na to, že “celková úmrtnost a výskyt mnohých velmi obávaných nemocí jako je ischemická choroba srdeční, nemoci oběhové soustavy, mrtvice – je významně nižší u těch, kteří zahrnují vice rostlinné výživy do svého jídelníčku, plus ještě nižší výskyt rakovin a diabetu.

Takže, namísto člověka, který následoval kuřácké návyky v padesátých letech, představte si sebe nebo někoho koho znáte, jak následuje současné výživové návyky. Co byste dělali? S přístupem k vědě si můžete uvědomit, že souhrn současných vědeckých důkazů poukazuje na to, že jsou pro vás vaše současné výživové návyky pravděpodobně ne zrovna vhodné. Změníte se, nebo budete čekat? Pokud budete čekat na to, až vám lékař – s nevhodným jídlem v ruce – řekne, abyste se změnili, může být pozdě.

Tak jako většina lékařů tehdy kouřila, navzdory zahlcujícímu množství důkazů, které byly publikovány po dekády, tak většina dnešní lékařů pokračuje v jezení potravin, které přispívají k epidemii nemocích způsobených nevhodnou výživou.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=“.vc_custom_1501674970827{background-color: #ededed !important;}“][vc_column_text]

Shrnutí

Pravidelnějšímu návštěvníkovi těchto stránek text doplnil informace a nyní více rozumí tomu, proč lékaři nerozumí rostlinné stravě, přestože věda k tomuto způsobu stravování navádí. Rostlinná strava dokáže léčit naše nejčastější nemoci, běžná strava je častou příčinou nejčastějších nemocí a vše, co je třeba udělat pro uzdravení se, je „přestat se poškozovat každým soustem a nechat tělo, ať se vyléčí.“

Z videa to není úplně jasné – zazní tam například „více rostlinné stravy = nižší úmrtnost.“ Pokud někdo přišel na tyto stránky poprvé, tak si pravděpodobně řekne – vždyť to je jasný, kvůli tomu nemusím koukat na videa.

Co však již mnohým lidem jasné není, je skutečnost, že by rostlinná strava měla tvořit nejlépe 100 % našeho jídelníčku. Pak můžeme dosáhnout nejlepších výsledků. K tomu, aby toto bylo vysvětleno, slouží celé stránky ZACITZIVOT.CZ[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zanechte komentář

About Josef Laštovička

Tvůrce webu Začít Život. Propagátor rostlinné výživy a životního stylu z oblastí s nejvyšší průměrnou délkou života na Zemi. Člověk s vizí, že lidé jednou budou preferovat chutná jídla, která zlepšují jejich zdraví, šetří planetu a životy zvířat.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *