vysledky

Výsledky, kterých můžeš dosáhnout pomocí ZACITZIVOT.CZ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Návštěvníci stránek Začít Život se většinou dají rozdělit do tří skupin:

  1. Ti, kteří si myslí, že je vše v pořádku, nemají žádný viditelný problém a nehodlají nic měnit.
  2. Ti, kteří mají problém a hledají řešení.
  3. Ti, kteří nechtějí mít problém a chtějí být svojí nejlepší možnou verzí.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jedničky

Člověk, který spadá do první skupiny lidí by měl zvážit, zdali se na těchto stránkách chce zdržovat. Může se totiž stát, že si přečte něco, co ho zařadí do skupiny číslo dvě nebo tři. To ho poté může připravit o jeho bytí v nevědomosti, o jeho pasivní a bezstarostné proplouvání životem. Na těchto stránkách hrozí reálné nebezpečí, že se z člověka neřešícího stane člověkem, který ví, že by něco řešit měl, a to může významně narušit klid na duši.

Na druhou stranu však, někdo by mohl ocenit, že se dozví například informaci, že polovina lidí umírá na nemoci srdce a cév. Ucpané cévy vedou ke vzniku poškození ve více částech těla, které pak nemůže fungovat naplno a vypořádávat se s jinými nemocemi. Takto si lidé snižují kvalitu života, dokud ho ještě žijí, velice často skončí na lécích, které jim lékaři předepíší do konce života a poté to nejčastěji končí zástavou srdce, kterou polovina lidí nepřežije. Pokud tedy přehlížíte příznaky vašeho životního stylu a nehodláte nic měnit, pak první informace o tom, že tedy jste možná měli něco řešit – je vaše smrt.

Takto se dá odhadnout, že v Česku zemře ročně cca 20 000 lidí (ze 100 000 úmrtí ročně), kteří – kdyby si přečetli obsah těchto stránek a začali podle zde uvedených rad žít – mohli se prozatím vyhnout smrti a prodloužit si život klidně o 30 let. Jsem tedy toho názoru, že je vhodné nejprve vynaložit určité úsilí, naučit se a pochopit životní styl, který má na této planetě nejlepší výsledky (ten – shodou okoloností – vysvětlují tyto stránky), a až poté bych žil více v bezstarostnosti.

Věřím, že se najdou lidé, kteří ocení, když jim někdo řekne, že běžný život vede k poškozeným cévám nebo rakovině u tří čtvrtin obyvatel a že by se tedy možná mohli trošku poohlédnout po způsobu, jak se tomu vyhnout. Pokud vám dojde obsah těchto slov, tak se to stalo – je z vás Trojka, já vás varoval. Věřím však, že největší skupina lidí stále bude patřit mezi ty, kteří nehodlají nic řešit. Tuto skupinu lidí již já dále nebudu rušit svým psaním.

Dvojky

Dvojky jsou nejčastěji lidé, kteří si mysleli, že nemusí nic řešit – neřešili prevenci, až to dospělo do fáze, že je nemoci a bolesti těla natolik fackovaly a křičely: „Co to dělááááš!? Ubližuješ svému tělu, nech toho! Změň se!“ … že se z toho rozhodli začít hledat změnu.

Každý druhý umírá na ucpané, poškozené cévy. Podle výzkumů je ucpané a poškozené má přes 90% lidí vyživujících se standardním západním způsobem a to již od 10 let věku. Je-li ti více, než 10 let, pak jíš-li normálně, máš nemoc srdce. Nejprodávanějšími léky na světě jsou léky proti bolesti a na snižování hladiny cholesterolu. Dá se tedy očekávat, že lidé s ucpanými cévami budou častými návštěvníky těchto stránek. Vzhledem k tomu, že se dostali do fáze, že mají již výrazně ucpané cévy, patrně nevěděli, proč se to děje a jaké to má následky (jinak by se tomu snažili vyvarovat). Zde to tedy máš – děje se to, protože jíš špatné jídlo obsahující látky, které vedou k ucpání cév a které je poškozují a vede to k rozvoji problémů po celém těle a potažmo i ke smrti. Když tě to baví, tak v tom klidně pokračuj a trap se. Pokud tě to nebaví, možná uvítáš informaci, že se tvůj stav dá upravit pomocí výživy. Cévy se mohou vyčistit, tlak normalizovat… a na rozdíl od léků nebudeš podléhat vedlejším efektům jako je žaludeční problémy, střevní problémy, nervové problémy, bolesti a motání hlavy, poškozování zraku a podobné srandy, které si nepochybně moc užívá každý člověk, který se nedostane k informaci, že příčinou jeho problémů je nejpravděpodobněji špatná strava – minimálně na tom má obrovský podíl. Tyto stránky poskytuje informace o výsledcích lidí, kteří se naučili jíst rostlinným způsobem a šance je veliká, že stejné výsledky se budou týkat i tebe.

V roce 1990 (Ornish, Esselstyn) byla potvrzena schopnost výživy pročistit lidské cévy, bez léků či chirurgických zákroků. Nejčastější příčina úmrtí – vyléčitelná pomocí výživy. Tato informace se však zapadla někam do králičí nory a stále se tam ještě válí. V roce 2000 pak R. M. Fleming měl možnost, přímo změřit průtok krve v srdečních cévách:

Na obrázku v pravo je vidět průtok krve u dvou typů diet: V horní řadě je rostlinná výživa – průtok krve před a o rok později. V dolní řadě je vysoko proteinová výživa (paleo dieta, atkinsonova dieta, apod.). Průtok krve se výrazně snížil s nárustem aterosklerotického plaku.

 

Podobné je to s diabetem 2. typu.

Člověk si poškodí tělo nevhodnou výživou, má problém dostat cukr z krve do buněk, a tak mu lékaři nasadí léky a dietu typu „málo cukru“. Všichni diabetici řeší, aby nejedli cukr, ale pokračují v konzumaci potravin, které působí jejich problémy – živočišné produkty, tuky. Osobně jsem potkal několik lidí, kteří se pomocí výživy zbavili léků na DM2 během pár týdnů.  Takže opět – máte možnost volby.

A co obezita?

Když už někdo řeší výživu, nejčastěji ho k tomu přiměje pohled do zrcadla – nadbytečná kila. Všichni poté jí kuře, protože je propagováno jako zdravější a méně tučné. Dosahují však výsledků? Nevím. Drůbeží maso bylo označeno jako hlavní příčina obezity – jednak proto, že ho lidé jedí nejčastěji, a jednak proto, že i v libovém mase je velké množství tuku.

obezita, hubnutíLidé poté zkouší nejrůznější diety, kde je cílem vynechat cukry ze stravy. Přitom dieta lidí, kteří se dožívají největších věků na naší planetě je v poměru 80:10:10 – 80% energie z cukrů – pochopitelně v přirozené formě (ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné potraviny), a obezita u těchto lidí snad neexistuje.

Diety, které doporučují vynechat cukry ze stravy a snaží se navodit tzv. ketózu, jsou označovány jako šílené, nebezpečné, časovaná bomba s problémy. Z počátku zhubnete vodu, kterou tělo bude muset vytáhnout ze všech svých zákoutí, aby vám neselhaly ledviny pod nánosy toxických zplodin… očekávejte však extrémní jojo efekt. Namísto toho, pokud pochopíte, jak funguje výživový způsob zde doporučovaný, můžete očekávat výborné výsledky nejenom v oblasti redukce nadváhy.

Poté můžete mít imunologické potíže, autoimunitní potíže, astma, alergie, kožní potíže… vše nesmírně souvisí s výživou a mnohdy je to to jediné, co je třeba k odstranění potíží. Rostlinná dieta je zároveň často označována jako ten nejefektivnější lék na různé nemoci – dost možná proto, že nevhodná výživa je těchto nemocí příčinou.

(Obezitu můžete vyřešit s online kurzem Cesta k Rostlinné Stravě)

Zdravá firma

Naučíte-li se žít zdravě, pak budete obecně méně nemocní. To si uvědomují i firmy v USA, proto investují do vzdělání svých zaměstnanců, neboť nesou mnohé náklady spojené s jejich nemocemi. JAk je tohle v Česku, to nevím. Minimálně však se zdravou výživou dosahují lidé lepší koncentrace a výkonů v práci. To se hodí jak zaměstnancům, tak každému člvoěku do jeho každodenního života.

Na obrázku v pravo můžete vidět výsledky CHIPu (viz příběh stránek Začít Život) rok poté, co byly zaměstnancům předány informace o tomto životním stylu. Průměrně zhubli 8 kilo, LDL poklesl o 20 bodů, celkový cholesterol o 27, BMI o 6,7 bodů a došlo k normalizaci tlaku u většiny pacientů. Firmě se vrátilo 1,8x tolik peněz, co investovala do vzdělání svých zaměstnanců.

Doktor Greger říká: Každý pacient, který přijde do ordinace s nejčastějšími problémy, měl by nejprve měsíc jíst rostlinným způsobem, a pokud to nezabere, tak až potom by se mělo zasahovat do těla jinými způsoby. Z praxe, která se mi dosud naskytla, mohu říci, že to doopravdy dává smysl.

Trojky

Musím se přiznat – ani já jsem nezměnil svůj životní styl, protože bych patřil do této kategorie, ale byl jsem ve Dvojkách s poškozenými játry a následnými kožními problémy. V rámci hledání řešení této situace jsem se však dostal k informacím, které mě namotivovaly k tomu, že prostě nechci, abych musel řešit nemoci jiné. Už ani nevím, kdy jsem byl naposledy běžně nemocný (nachlazení, apod). Jím Život, rostlinnou stravu, to má blahodárný efekt na imunitu a mohu tak lépe každodenně fungovat. Mimo jiné vím, že toto je cesta, jakou si lidé čistí cévy – dá se tedy očekávat, že se mi nikdy neucpou, čímž snižuji riziko nemocí srdce a cév na minimum. Stejně tak, lidé, kteří se vyživují tímto způsobem, mají 8x vyšší schopnost ničit rakovinné buňky. Snižuji tak výrazně šanci na hlavní nemoci, které ničí lidem životy. Není to již z principu něco, o co by se měl každý snažit? Být svojí nejlepší možnou verzí?

Energie, sport

Člověk má poté mnohem více energie, může se věnovat sportům. Inspirovat vás může například Rich Roll, ultramaratonec, který napsal knihu Hledání Ultra. Ultra sportovcem je i Matt Ruscigno, který je zároveň i výživovým poradcem a jezdí závody na kole, které mají 500 mil (více než 24 hodin jízdy v kuse). Oba dva fungují na rostlinné stravě a pokud mohou jíst (pokud zrovna nejsou na kole), tak ani neužívají suplementy. Podobných výsledků se dá dosahovat i v silových sportech, kdy když si uvědomíte, že nepotřebujete filtrovat živiny přes mrtvá těla zvířat, a začnete jíst přímo od zdroje – z rostlin, pak získáte značnou výhodu. Možná proto je tento výživový způsob čím dál populárnější i u silových sportovců.

Když ani sebeláska nestačí…

A to se pořád bavíme sobecky – záleží nám jen na sobě. Mohli bychom ale vytvořit další kategorií lidí – Čtyřky – kteří nepotřebují slyšet nic o tom, že budou zdravější, pokud budou jíst rostlinným způsobem. Čtyřky jsou lidi, kteří jsou schopni změnit se ze dne na den, aniž by vlastně rozuměli tomu – proč?

Jejich „proč?“ nejsou oni sami. „Proč“ Čtyřek je soucit, etika, lepší životní prostředí, apod. Stačí jim, že se podívají na přednášku například s Garym Yurofskim, nebo na dokument Pozemšťané, který je jedním z nejdrsnějších (a zároveň asi nejrealističtějších) dokumentů, co jsem potkal… a okamžitě opouštějí své staré koleje. Třebas ani nemají dostatek lásky k sobě samým, záleží jim však na okolí. Mají za to můj respekt, tato témata však budou na těchto stránkách zmiňována pouze okrajově.

Tvé výsledky jsou ve tvých rukou

Tak co, do jaké kategorie patříš ty? Musím ti povědět, že je mi to úplně jedno. Je to tvůj život, děláš si ho sám/sama. Sám neseš zodpovědnost za svoje rozhodnutí a každodenní zvyky. Osobně – při pohledu na statistiky úmrtí, při pohledu na to, jaká je naše šance na zdraví – nedává mi smyl, pokračovat ve starých kolejích běžných lidí. Každý nechť si ale užívá svoji cestu.

Při rozhodování v tom, kam povedou tvé další životní kroky, ti může pomoci, pokud si přečteš, jaké jsou zdroje těchto stránek a jaký je jejich příběh. Pokud máš trojici „Příběh, Zdroje, Výsledky“ již přečtenou, podívej se i na cíle tohoto projektu. Šance je, že ti to pomůže začít život.

Pokud se ti díky těmto stránkám povede dosáhnout tížených výsledků v jakékoliv oblasti, můžeš projekt Začít Život podpořit a urychlit tím přísun informací, které mění a zachraňují lidem životy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

About Josef Laštovička

Tvůrce webu Začít Život. Propagátor rostlinné výživy a životního stylu z oblastí s nejvyšší průměrnou délkou života na Zemi. Člověk s vizí, že lidé jednou budou preferovat chutná jídla, která zlepšují jejich zdraví, šetří planetu a životy zvířat.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *