Vejce a hladina cholesterolu zvyššují riziko úmrtnosti

Poslední dobou se opět klubou nezávislé studie na téma: vejce a jejich vliv na zdraví, který je neblahý z důvodů:
🥚 velice vysoká hladina cholesterolu
🥚 vysoká hladina nasyceného tuku
🥚 růstové hormony
🥚 tvorba škodlivé střevní mikroflóry
🥚 aj…

Zejména téma cholesterolu bylo vyřešeno již v 90. letech – nadbytečná hladina (nad 150 mg/dl) škodí zdraví, a to výrazně. Vejce jsou jedním z nejbohatších zdrojů cholesterolu (z cholesterolu se staví živočišné buňky, z vajec se staví ptáci – potřebují hodně cholesterolu) a zvyššují jeho hladinu v krvi a to nechceme.

Poté ale do hry vstoupil živočišný (zejména vaječný) průmysl a začal tvořit závádějící studie, kdy používá mnohé triky pro dosažení potřebných výsledků studie. Např:

 vezmete skupinu lidí, která již jí veliké množství cholesterolu denně a přidáte jedno či dvě vejce. Neudělá to rozdíl.
 vezmete skupinu obézních lidí a dáte jim kalorickou restrikci. Lidé krátkodobě hubnou (pak je jojo efekt) a hubnutí snižuje hladinu cholesterolu. Poté můžete navýšit množství cholesterolu v jídelníčku a celkově se to vyruší s výsledkem: koukej, přidali jsme vejce a cholesterol se nezvedl.
 vezmete lidi, dáte jím večer vejce a změříte jim hladinu cholesterolu ráno, kdy už je téměř na normálu. Výsledek studie: dívej, vejce neovlivňuje hladinu cholesterolu…

Více viz např. toto video:http://zacitzivot.cz/jak-vajecny-prumysl-vytvari-zavadejic…/

👯 Podobné studie mají rádi média, protože mohou lidem nabídnout zprávy, které chtějí slyšet. Americké noviny napíší článek, české to skopčí, protože vidí, že to budí pozornost v USA a svět najednou ví 🤢, že cholesterol a vše okolo něj „je mýtus“…

Ví to každý čtenář bulváru…

… podobné věci se dějí s nasyceným tukem a nesčeným množstvím dalších výživových témat…

No podrženo jablkama…
🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏

Tady je další studie o tom, že vysoká hladina cholesterolu a tedy i vejce zvyššují riziko úmrtnosti. Studie, která není placena vaječným průmyslem.

https://jamanetwork.com/journ…/jama/article-abstract/2728487

Zanechte komentář

About Josef Laštovička

Tvůrce webu Začít Život. Propagátor rostlinné výživy a životního stylu z oblastí s nejvyšší průměrnou délkou života na Zemi. Člověk s vizí, že lidé jednou budou preferovat chutná jídla, která zlepšují jejich zdraví, šetří planetu a životy zvířat.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *