příběh začítživot

Příběh projektu ZACITZIVOT.CZ

[vc_row][vc_column width=“1/2″][vc_column_text]

Před několika lety…

...jsem vypracovával diplomovou práci na téma Vliv výživy na rozvoj civilizačních onemocnění. Tam to všechno začalo. Při dlouhých týdnech v knihovně jsem zjistil tři důležité informace:

  1. Tři čtvrtiny lidí umírá na dvě nemoci – nemoci srdce a cév a nádorová onemocnění.
  2. To, co v tom hraje zdaleka největší roli – ten největší faktor, který ovlivňuje vznik těchto nemocí, je výživa.
  3. Existují vyspělé společnosti, kterých se zmínéné nemoci téměř netýkají.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/2″][vc_column_text]

Záznam nejenom o vzniku tohoto projektu…

[/vc_column_text][vc_video link=“https://youtu.be/PlJPaQE3c20″ align=“right“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jedna z těchto společností se vyskytuje v kalifornské Loma Lindě. Toto město spadá do tzv. Modrých zón, což jsou místa na této planetě, kde se lidé ve zdraví dožívají nadstandardních věků, mají nějvětší výskyt stoletých lidí, apod. Výživa je klíčovým aspektem toho, že dosahují těchto výsledků.

Zrovna jsem četl v knihovně knihu Umění žít zdravě od Hanse Diehla  – zakladatele organizace CHIPHEALTH.COM (na fotce s paní, která v den konání výživové konference slavila 97 let). Tato organizace má v Loma Lindě centrálu a právě sem jsem dostal chuť napsat, jestli bych tam mohl přijet na stáž.

CHIPHEALTH vyučuje lidi rostlinné stravě a dalším aspektům zdravého životního stylu. Působí po celých Spojených Státech, v Austrálii a na Novém Zélandu a má úžasné výsledky – lidem se pročišťují ucpané cévy, normalizuje krevní tlak, snižuje hladina cholesterolu… (čili mizí nemoc, na kterou umírá každý druhý člověk v naší společnosti). Dále se lidé zbavují diabetu 2. typu… což je stejně tak jako nemoci srdce a cév onemocnění, které současná medicína neumí vyléčit – pouze předepíše nakupování a pojídání léků do konce života.

Mnohé nemoci jsou takto propojeny s rostlinnou stravou a úprava zdravotního stavu na „ideální“ je častým a obecným jevem, který jde ruku v ruce s přijmutím rostlinné stravy do života, a který je skálopevně vědecky podložen.

Jak, coby zajisté stálí návštěvníci těchto stránek brzy zjistíte:

nemoci způsobené nevhodnou výživou tělo dokáže vyléčit, pokud odstraníte jejich příčinu – nevhodnou výživu.

…konvenční medicína tyto nemoci neumí vyléčit, neboť se lékaři učí o výživě následující:

nic.

CHIPHEALTH učí lidi, jak začlenit rostlinnou stravu do svých životů a pomocí toho dosahuje tak významných výsledků. V době, kdy jsem se s touto informací setkal, byl pro mě tento termín stejně tak cizí, jako je pravděpodobně cizí pro většinu návštěvníků těchto stránek, kteří jsou zde poprvé. Tak jako většina lidí, jsem ke konci svých studií na vysoké škole neřešil, co jím – jedl jsem všechno.

Z více zdrojů se mi ale dostala následující informace: nemoci srdce a cév – choroba, která je v naší společnosti znatelná již u dětí od 10 let, která po celý život snižuje kvalitu jeho prožívání a našich schopností a na kterou následně umře každý druhý člověk… tato nemoc je zbytečná, působena nevhodnou stravou a léčitelná úpravou životního stylu s rostlinnou stravou v čele. Toto tvrzení stojí za hlubší prozkoumání…

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]Do hry se zapojila intuice. Párkrát se mi to v životě stalo, že prostě tak silně cítím, že něco musím udělat, že to prostě udělám. Tentokrát jsem napsal do CHIPHEALTHu, do Kalifornie, jestli bych tam náhodou mohl přijet na stáž, podívat se na vlastní oči na to, že lidé, kteří nejí maso, sýry, vejce… nepijí mléko… že jsou tito lidé zdraví a dožívají se nejvyšších věků na této planetě. Samotného mě překvapilo, když mi celkem záhy napsali – ať dojedu.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Přestal jsem žvýkat rohlík se salámem a napsal jsem, že teda dojedu. Peněz, kolik jsem na to měl by sice stačilo sotva na letenku, ale intuice mi zalila mozek, takže jsem neměl čas uvažovat racionálně. Vše se domluvilo, koupil jsem letenku a asi týden před odletem se mi spíše náhodou povedlo zařídit finanční podporu univerzity, se kterou jsem nepočítal.

Teď už to zkrátím. V Loma Lindě jsem byl okouzlen nejen dost na to, abych změnil svůj výživový styl ale v rámci jedné kostelové mše (kam jsem se – coby člověk, co kostely nevyhledává – dostal spíše náhodou) se mi dostalo jakéhosi dalšího intuičního popudu, který říkal – sem si doletěl, aby ses přesvědčil. Teď budeš šířit vlnu těchto informací dál.

…a tak se i děje.

Vítejte na stránkách ZAČÍTŽIVOT.CZ. K tomu, že je nyní tvořím, jsem takto neplánovaně přišel jak slepý k houslím sledem velkého množství náhod. Následně jsem investoval snad již přes tisíc hodin do poznávání tématu opravdu zdravého životního stylu a výsledky mého poznání se zde budu snažit publikovat. Nechť vám tyto stránky slouží.

Když už jste ve čtení, doporučuji prozkoumat, jaké jsou zdroje informací tohoto projektu a jakých výsledků můžete dosáhnout, budete-li náslodvat zdejší životní styl. Jakmile máte přečtenou trojci článků „Příběh, Zdroje, Výsledky,“ mohou vás zajímat i Cíle a vize tohoto projektu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]PS: Cestu do Loma Lindy jsem zaznamenával na blogu/deníčku na stránkách pepevus.weebly.com.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

About Josef Laštovička

Tvůrce webu Začít Život. Propagátor rostlinné výživy a životního stylu z oblastí s nejvyšší průměrnou délkou života na Zemi. Člověk s vizí, že lidé jednou budou preferovat chutná jídla, která zlepšují jejich zdraví, šetří planetu a životy zvířat.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *