Peruánský léčitel v ČR a na Slovensku

Nepřehlédněte: Článek o tom, proč jsme se s Roquem rozešli:

Roque Lopez Lancha: Lži a problémy, aneb konec šamana v Čechách?

 

Plánované lokace pro léčení a ceremonie

21-24.6. – Moravský Krumlov (30 km od Brna)
6.7. Olomouc 
víkend 12.7. Žilina
Víkend 19. – nic
25.7. Odlet do Peru

S Roquem jsem přestal pracovat. O důvodech chystám článek.
Stručně: Spousta lží, pomluv za zády, nízká úspěšnost léčby, problémy se ženami, aj.
Ceremonie s Ayou bych se však nebál doporučit.
Případnou účast domlouvejte s Martinou +421910577175

 

Seznamte se s curranderem Roquem

V dubnu 2019 jsem strávil měsíc u peruánského léčitele (currandero), který se jmenuje Roque Lopez Lancha. Skrze následující video se s ním můžete seznámit. Podívat se, jak vypadá život u něj, o jeho práci, léčení, o Ayahuasce a o životu v místních komunitách.

Roque přijíždí do Česka a na Slovensko

Roque navštívil Evropu (ČR, SR) již mnohokrát v historii a má zde spoustu známých. Při mé návštěvě u něj mě požádal, jestli bych si ho tentokrát vzal na starost, dělal mu tlumočníka a organizoval mu události.

Mě to slouží jako dobré odreagování se od tématu, ve kterém jsem žil posledních několik let – vědecký lifestyle management. Je to skvělý kontrast a zároveň se to doplňuje. Najednou nečtu vědecké články, ale poslouchám o duchovním světě, rostlinách… super.

Na jeho nabídku jsem mu tedy kývl a v červnu, červenci a možná i část srpna budeme přebývat v ČR a SR. Začátkem našeho pobytu, většinu června, se budeme pohybovat v okolí Žiliny. Zbytek lokalit zatím není naplánován a bude se odvíjet od zájmu lidí.

Léčení, ceremonie a učitelské rostliny

Roque se léčením se zabývá prakticky celý svůj život. Již jeho matka ho učila základům o bylinách. Rostliny jsou nyní jeho nejsilnějším nástrojem.

K dispozici bude spousta bylin z peruánské džungle. Něco budeme vařit přímo tady v kombinaci s našimi rostlinami

Ještě před jeho příjezdem už mi píší lidé, že mají zájem o léčení, protože jim Roqueho doporučil někdo, kdo s ním má pozitivní zkušenost.

Já s Roquem dosud nepracoval a tak mám pouze málo zkušenosti s výsledky jeho léčení – budu pozorovat, jakých výsledků dosáhne (moje vědecká mysl zasahuje). Vím o několika úspěšných případech nejrůznějších nemocí, které vyléčil (sami dotyční mi to řekli), a poté mi Roque ukazoval spoustu děkovných zpráv od lidí, kterým pomohl. To mě nakonec přesvědčilo o tom, abych byl ochotný dát své jméno do toho, že mu budu dělat průvodce.

V rámci objektivity zmíním i dva neúspěšné pokusy o léčbu, o kterých vím – jeden těžký, terminální případ rakoviny, kdy pozůstalí dělali spoustu problémů a Roque už s podobnými lidmi moc nechce pracovat, a jeden případ diabetu prvního typu, kdy by léčba vyžadovala regeneraci slinivky břišní, což mi zatím není známo, že je možné.

Mějte tedy prosím na paměti, že pokud chcete vyzkoušet Roqueho pomoc, dostanete velice silné byliny, od velice silného léčitele, který má silnou řekněme „šamanskou“ moc. Nemusí to však vždy stačit k úspěšnému vyléčení.

K léčení dochází i v rámci ceremonií s učitelskými rostlinami, které budeme během našeho pobytu pořádat pravděpodobně každý víkend na nejrůznějších místech po ČR a SR.

Roque přivezl mnohé učitelské rostliny, které mohou člověku ukázat, jak se může stát léčitelem, opouštět tělo, získat poznání a další věci ze světa duchovna a šamanismu.

Mimo byliny a ceremonie, používá Roque „šamanské“ nástroje typu: Odsávání negativních energií, očistné a ochranné koupele, odstraňování škodlivých spiritů z přítomnosti člověka, aj…

Cena za léčbu, očistu a ceremonie

Roqueho ceník by se dal shrnout následujícím způsobem:

– Konzultace: 500 Kč / 20 €
– Diagnostika pod Ayahuascou: 1000 Kč / 40 €
– Odsávání negativní energie: 1000 Kč / 40 €
– Parfémy pro úspěch v práci a nalezení správného partnera/ky 1000 Kč / 40 €
– Očistná a ochranná koupel 1000 Kč / 40 €
– Láhev medicíny ze silných peruánských bylin 3000 Kč / 100 €
– Očista prostor, domácností a podniků: po domluvě

Zároveň pořádáme i ceremonie s rostlinami síly. O tom pošlu speciální příspěvek až případným zájemcům. Cena je 2000 Kč / 80€.

Finální ceník bývá často individuální, závisí na množství odvedené práce. Léčba bývá často složena z více aspektů (očista těla, medicína).

 

Besedy

Pokud byste měl někdo zájem o zorganizování besedy s Roquem, jsme tomu otevřeni. Zatím máme domluvenou jednu, na slovenském festivalu Drienok, kde budeme promítat video, které je výše, a následně hovořit s lidmi na témata, která, je budou zajímat.

V případě zájmu o besedu mě opět neváhejte kontaktovat.

 

Navštivte Roqueho u něj doma

Roque vítá návštěvníky u sebe doma. Informace o tom, jak to tam vypadá, naleznete ve videu výše. Cesta není složitá, prostředí je bezpečné.

Roque žije pár minut za vesnicí Baraderos. Ubytování je zdarma, člověk platí pouze cestu, vybavení, jídlo a případnou léčbu či ceremonie.

Pokud hovoříte španělsky, není problém, abyste se s Roquem domluvili a jeli s ním k němu domů např. v době jeho návratu z Evropy, který odhadujeme na půlku srpna.

Stačí pokud se ozve dostatek lidí a není problém vyrazit v půlce srpna! Pokud vás toto láká, dejte nám co nejdříve vědět!

Za předpokladu, že se k Roquemu jedete léčit, dají se odhadovat podobné náklady:
Cesta až k němu domů 30 000 Kč
Vybavení 2000 Kč
Jídlo na dva týdny 1500 Kč
Léčení a ceremonie 15 000 Kč (hodně variabilní)
Moje přítomnost 10 000 Kč.
Výlety do komunit 2000 Kč (opět variabilní)
Celkem: 60 000 Kč

Kontakty:

Organizační věci, dotazy o aktuální lokaci, zájem o Roqueho služby nebo o výlety k němu domů, můžete hlásit mě.

Josef Laštovička:
pepa.last@gmail.com
+420 773 926 940
Nejrychleji odpovím na FB:
https://www.facebook.com/pepa.lastovicka

Nebo se můžete spojit rovnou s curranderem Roquem:

+420 702 934 996
Napište mu na FB: https://www.facebook.com/roque.lopezlancha.3

 

Zanechte komentář

About Josef Laštovička

Tvůrce webu Začít Život. Propagátor rostlinné výživy a životního stylu z oblastí s nejvyšší průměrnou délkou života na Zemi. Člověk s vizí, že lidé jednou budou preferovat chutná jídla, která zlepšují jejich zdraví, šetří planetu a životy zvířat.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *