Konec doby masové právě začíná

Zdraví

S poklesem jezení zvířat a s nahrazením tohoto zvyku rostlinnou stravou, budou lidé zažívat i další fenomén = zlepšování zdraví.

První fakt, který zmíním, se točí kolem mé práce. Tou je šíření povědomí o tzv. Modrých zónách – oblastech na této planetě, kde se lidé dožívají nejvyšších věků. Tito lidé maso nejedí vůbec, nebo jen velice zřídka. Jsou mnohem zdravější, žijí déle. Jakákoliv debata o tom, že by člověk v dnešní době maso „potřeboval“ tedy okamžitě odpadá a můžeme debatovat dále.

Maso je zdrojem cholesterolu – podílí se na ucpávání cév, podporuje nemoci srdce – dnešní příčinu úmrtí č. 1.

Ucpané cévy dále snižují funkčnost celého těla, zvyšují riziko Alzheimera, mrtvice, aj…

Maso vytváří nezdravou střevní mikroflóru, která podporuje např. růst nádorů. To podporují i přirozeně se vyskytující růstové hormony v živočišných tkáních.

Maso neobsahuje žádnou vlákninu – snad nejvíce deficitní prvek ve výživě lidí v dnešní době. To spolu s dalšími faktory vede v nejrůznější problémy střev (vypouklá střeva, polopropustnost střev). Nedostatek vlákniny ve stravě může být i příčinou křečových žil.

Tyto nemoci byly neznámé v populacích, kde se nejedlo maso (spolu s dalšími potravinami jako jsou mléčné produkty, průmyslově zpracované produkty, rafinované cukry…). S příchodem našeho moderního způsobu výživy do těchto oblastí, u nich začali i naše dnešní časté nemoci, kterými si lidé komplikují život.

Tváří v tvář těmto nemocem jsou však lidé stále příliš líní na to, aby přestali jíst maso. Přichází ale doba, kdy „přestat maso jíst“ bude otázka skutečně malého rozhodnutí. Poté bude vyloženě hloupé nezačít se radovat ze zdravotních benefitů, které přichází s návratem k přirozené výživě člověka – ke stravě co nejvíce rostlinného původu.

Konec konců, Doba masová je spojena i s náhlými úmrtími (infarkty, mrtvice), se ztrátou osobnosti a nutností asistence dalšího člověka (Alzheimer), s bolestmi, slepotou, amputovanými končetinami (diabetes), se špatným pocitem při pohledu do zrcadla, neschopností fyzického výkonu, a nošením trička u bazénu v létě (obezita), aj…

Doba masová je spojená se spoustou komplikací, kterých se lidé rádi zřeknou, jakmile jim někdo naservíruje lepší, snadno dostupnou variantu až pod nos.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *