Konec doby masové právě začíná

Technologie výroby potravin

Rovnou vám povím ten hlavní důvod, proč lidé přestanou jíst maso: je to vývoj v technologiích výroby potravin. Než by lidstvo přestalo jíst maso jen z důvodů např. etiky (tzn. že by lidé dosáhli takové úrovně vědomí, aby si hromadně uvědomovali, že zabíjet jiné živočichy je velice špatné), to by trvalo ještě staletí.

Lidé jsou příliš líní, než aby se tápali po tom, co ve skutečnosti znamená „jíst maso“ (zvířecí koncentráky, utrpení, smrt, bolest). Většina lidí řeší jen jak to chutná na jazyku a jestli po tom nemají hlad.

Dostáváme se však do doby, kdy současná výroba potravin dosáhla takové úrovně, že jsme schopni vyrobit potraviny, které jsou k nerozeznání od masa. A to jsme teprve v začátcích tohoto rychle rostoucího odvětví.

Již nyní se však objevují články a videa o tom, jak potraviny, které mají nahrazovat maso, vymizí z obchodů během víkendu. Jak se tyto potraviny dostávají do restaurací. Nepotrvá dlouho, než chutnou bezmasou variantu jídla najdete i v nejzapadlejším ilegálně-zahuleném sportbaru.

K tomuto článku mě inspirovalo video s bývalým řezníkem, který v Německu zavedl produkci „masa z hrachu“ – k nerozeznání od reálného masa. Lidé tak nadále budou moci zůstat líní a u toho se těšit z „masa“, které však nebude pocházet ze zvířat.

Maso z hrášku

Původním povoláním řezník, syn řezníka, zjistil, že při takové výši spotřeby, jakou máme teď, nejde se zvířaty zacházet lépe. A tak zvířata přestal využívat úplně a vyrábí alternativy masa z hrášku, pod značkou Amidori.V ČR seženete podobný produkt pod názvem Kukuřízek od firmy VETO.Pro inovátory na poli rostlinných bílkovin se letos v rámci 11. ročníku Protein Summitu koná celoevropská soutěž! Přihlašte se nebo přepošlete svému oblíbenému výrobci rostlinné stravy ;)Více informací o soutěži zde:-> http://www.platforma8.org/hledame-inovativni-rostlinna-reseni/#zmenaklimatu

Zveřejnil(a) Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku dne Sobota 8. září 2018

 

Díky tomuto rozvoji bude i pro širokou veřejnost velice snadné připustit si skutečnost, že snížení konzumace masa a jeho nahrazení rostlinnými produkty, obnáší další hromadu benefitů.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *