Josef Laštovička – Autor Zacitzivot.cz a dalších

Vzdělání

Josef Laštovička absolvoval bakalářské studium v oblasti managementu zdravého životního stylu v Olomouci. Na magisterské studium se již nevydal, neboť jeho poznání o rostlinné stravě nebylo na univerzitě respektováno. Jeho pohledy byly označeny za příliš extrémní.

Když jde však o zdraví, má rád extrémní výsledky – maximální zdraví. Čistou nauku, ze které si člověk odnese, co uzná za vhodné.

Je akreditovaný výživový poradce. Nemá kvalifikaci pro řešení nemocí, učí však výživu, jejíž častým nevyhnutelným výsledkem je léčba mnohých z nich.

Modré zóny

Inspiruje se z oblastí na této planetě, kde se lidé dožívají nejvyšších průměrných věků (tzv. Modré zóny). V jedné z těchto oblastí přes 2 měsíce žil a je tím poznamenán již navždy. Pochopil hodnotu dlouhodobého zdraví.

Snaží se publikovat nauku o výživě, která je maximálně podložena vědou (co je v jeho silách). Mění kulturu směrem ke zdravější společnosti. Inspiruje se od lidí, kteří mají mnohem nižší míru našich nejčastějších nemocí, nadváhy a žijí nejdelší životy na Zemi, mu přijde velice moudré.

Tuto změnu směrem ke zdravé výživě považuje Josef Laštovička za nevyhnutelnou i z hlediska zdraví planety, jelikož má výživa lidstva nesmírný podíl např. na globální oteplování, ničení oceánů a deštných pralesů…

Činnost

Aby se mu podařilo inspirovat širší skupinu lidí, vytvořil tyto stránky ZACITZIVOT.CZ. Díky tomu má místo, kde o sobě může psát ve třetí osobě a moc si to užívá. V dlouhověké oblasti při stáži v Lifestyle Medicine Institutu napsal i knihu, kterou rovněž nechával několik let zdarma k dispozici ke stažení, neboť prvotní motivace k této činnosti byla ukázat lidem, které mám rád, jaké možnosti jsou na této planetě k dispozici.

Později knihu ale přesunul mezi ostatní nástroje, které můžete naleznout v Obchodě, pořídit si je a podpořit tak jeho aktivity (vytváření zdravého prostředí i kolem vás). 

Pořádá živá vysílání, na která se často můžete připojit. Dále se účastní se zábavných aktivit, jako je Prostřeno, pořádá přednášky, nabízí lidem konzultace.

Aktuálně se nejvíce zabývá tématem nadváhy, jelikož ta se dá snadno řešit. 

Nabízí nauku o správné výživě pro lidské tělo, kterou když si osvojíte, odvděčí se vám na lepším zdraví, hezčí postavě, pomalejším stárnutí, lepší pleti, lepší regeneraci a sportovních výkonech, aj…

Naše současná nauka o výživě je snůška komerčních propagand, které mají natolik tragické výsledky, že jsou viditelné na každém kroku. Jeho rada na závěr je: Nedržte se toho. Věnujte úsilí tomu, abyste se vyprostili z tohoto systému, ve kterém hrajete roli třesoucího se oslíčka

Kontakt: info@zacitzivot.cz

773 926 940 

Nezávazná první konzultace zdarma. Pravděpodobně můžeme vyřešit či výrazně zlepšit tvůj problém spojený s výživou či neideálním zdravím.