Ellsworth Wareham – kardiochirurg, který operoval lidem srdce do 95 let.


 

Doktor Ellsworth Wareham se narodil v roce 1914 – v současné době je mu 104 let a stále žije. Do svých 95 let pracoval jako kardiochirurg – operoval lidem srdce nebo dělal asistenta u operace. Jaký je jeho návod pro zdraví a dlouhověkost?

Tak jako u ostatních lidí v Loma Lindě – ve městě, kde mají lidé nejvyšší průměrnou délku života na Zemi, je základem jeho úspěchu tzv. rostlinná strava – vynechání živočišných produktů a následné sestavení jídelníčku z rostlinných potravin typu ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné potraviny. To vede například k hodnotě cholesterolu, kterou Doktor Wareham udává – 117 mg/dl (3 mmol/l).

To ze mě dělá infarktu vzdorného člověka.

Říká doktor Wareham a následně dodává:

Řekněme, že prostě rozumím tomu, ořem zde mluvím.

Čemuž lze věřit, jelikož přes 40 let operuje lidi, kteří mají problémy se srdcem, nejčastěji právě způsobené nevhodnou výživou. Vzhledem k tomu, že nemoci srdce zabíjejí polovinu lidí v České republice, nebylo by na škodu se tady inspirovat.

Doktor Wareham dále zdůrazňuje důležitost pohybu – sám několikrát denně chodí do schodů, aby se procvičil.

A v neposlední řadě mluví o důležitosti pozitivního mentálního nastavení. Komu by se taky nechtělo být ve světě, ve kterým je všechno negativní? Lepší je, soustředit se na to dobré.

 

Z tohoto článku si tedy můžete odnést informaci, že máte zdraví ve svých rukou. Na těchto stránkách se můžete dozvědět, nejenom že si nemusíte vybudovat nemoci, na které umírá většina lidí u nás, ale pokud je již máte, můžete se jich zbavit.

Pokud je vám téma rostlinné stravy cizí, můžete začít například objednáním knihy Je načase začít jíst Život.

Zanechte komentář

About Josef Laštovička

Tvůrce webu Začít Život. Propagátor rostlinné výživy a životního stylu z oblastí s nejvyšší průměrnou délkou života na Zemi. Člověk s vizí, že lidé jednou budou preferovat chutná jídla, která zlepšují jejich zdraví, šetří planetu a životy zvířat.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *