Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/107475/virtual/www/domains/zacitzivot.cz/wp-content/plugins/sense-sidebar-generator/html.php on line 83

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/107475/virtual/www/domains/zacitzivot.cz/wp-content/plugins/sense-sidebar-generator/html.php:83) in /data/web/virtuals/107475/virtual/www/domains/zacitzivot.cz/wp-content/plugins/post-views-counter/includes/counter.php on line 292
Ellsworth Wareham - kardiochirurg, který operoval srdce do 95 let

Ellsworth Wareham – kardiochirurg, který operoval lidem srdce do 95 let.


 

Doktor Ellsworth Wareham se narodil v roce 1914 – v současné době je mu 104 let a stále žije. Do svých 95 let pracoval jako kardiochirurg – operoval lidem srdce nebo dělal asistenta u operace. Jaký je jeho návod pro zdraví a dlouhověkost?

Tak jako u ostatních lidí v Loma Lindě – ve městě, kde mají lidé nejvyšší průměrnou délku života na Zemi, je základem jeho úspěchu tzv. rostlinná strava – vynechání živočišných produktů a následné sestavení jídelníčku z rostlinných potravin typu ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné potraviny. To vede například k hodnotě cholesterolu, kterou Doktor Wareham udává – 117 mg/dl (3 mmol/l).

To ze mě dělá infarktu vzdorného člověka.

Říká doktor Wareham a následně dodává:

Řekněme, že prostě rozumím tomu, ořem zde mluvím.

Čemuž lze věřit, jelikož přes 40 let operuje lidi, kteří mají problémy se srdcem, nejčastěji právě způsobené nevhodnou výživou. Vzhledem k tomu, že nemoci srdce zabíjejí polovinu lidí v České republice, nebylo by na škodu se tady inspirovat.

Doktor Wareham dále zdůrazňuje důležitost pohybu – sám několikrát denně chodí do schodů, aby se procvičil.

A v neposlední řadě mluví o důležitosti pozitivního mentálního nastavení. Komu by se taky nechtělo být ve světě, ve kterým je všechno negativní? Lepší je, soustředit se na to dobré.

 

Z tohoto článku si tedy můžete odnést informaci, že máte zdraví ve svých rukou. Na těchto stránkách se můžete dozvědět, nejenom že si nemusíte vybudovat nemoci, na které umírá většina lidí u nás, ale pokud je již máte, můžete se jich zbavit.

Pokud je vám téma rostlinné stravy cizí, můžete začít například objednáním knihy Je načase začít jíst Život.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *