Loading...

CHYSTANÉ AKCE

Pobyt Antarik 23.6.

DATUM KONÁNÍ: 23.6. – 25.6. 2017
zahájení Pá 17:00, konec Ne 10:00
s možností prodloužit pobyt do 28.6.

MÍSTO: Chata Antarik, Beskydy (Valašská Senice)
www.antarik.cz/

ÚČEL POBYTU:
Civilizační onemocnění jsou v naší společnosti natolik časté, že je již považujeme za normální a běžné. Změnit toto nastavení mysli je prvním úkolem tohoto pobytu, kdy výsledkem by mělo být, že účastníci budou chápat, že normální a běžné je být zdravý v jakémkoliv věku. Pouhé 2 nemoci – choroby srdce a cév a nádorová onemocnění – působí přes 75% úmrtí v naší společnosti. Jak to udělat aby nás podobný osud minul? Pro zájemce, kterým na sobě záleží, je připravena nauka o životním stylu lidí z města Loma Linda (Kalifornie), kteří se ve zdraví dožívají nejvyšších věků na naší planetě. Základnu v tomto městě má i organizace CHIPhealth.com, která tento živontí styl šíří a kterou s výbornými výsledky prošlo již více než 70 000 lidí z USA, Austrálie a Nového Zélandu. V neposlední řadě je tento životní styl propagován současným souhrnem vědeckých poznatků o lidské výživě a zdraví.

Teoretický obsah pobytu

Klíčovým aspektem zmiňovaného životního stylu je takzvaný “rostlinný způsob výživy” – to znamená vynechat živočišné produkty z jídelníčku. Bohužel je tento způsob výživy v naší společnosti považován za “zvláštní”. Má však i “zvláštní” výsledky, protože zatímco “normální” způsob výživy vede k rozvoji civilizačních nemocí, tento způsob výživy často vede k jejich uzdravení. Nenechte se tedy zaskočit svými případnými předsudky a raději využijte příležitosti k tomu porozumět, “jak to, že to takhle funguje?”.

Chata Antarik je pro toto poznání ideální, jelikož nám nabídne praktický podklad pro teorii – budeme jíst rostlinným způsobem. Toto označení může být poněkud zavádějící. Pod rostlinným způsobem výživy si prosím představte plnohodnotná jídla. Zde je pár ilustračních obrázků pro ukázku, byste si nemysleli, že budeme jíst šťovíky a pampelišky.

Tento pobyt je tedy výbornou příležitostí k tomu pochopit, že je tento způsob výživy nejenom nesmírně chutný a potěšující, ale i plnohodnotně výživný, dostupný, a k tomu nabízí zmiňované výsledky.  Komunita lidí se stejným záměrem a úžasné prostředí vše velice usnadní.

Pohyb je další nedílnou součástí daného životního stylu. Teorii budeme prokládat procházkami. Okolní příroda nabízí spoustu zajímavého.

Součástí kompletního programu pro zlepšení zdraví je i práce s naší myslí. Krátce probereme i vliv psychiky na zdraví.

Ubytování

Bydlí se ve sdílených pokojích po 2-4 lidech, přičemž přijedete-li se jako jednotlivec, budete propojeni na základě domluvy, případně podle věku a pohlaví, přpadně si můžete připlatit a být sám/sama na pokoji.

K dispozici jsou pokoje se sdíleným sociálním zařízením na chodbě, pokoje s vlastním sociálním zařízením a případně i oddělená hájenka pro 6 osob (viz. sekce Ubytování na stránkách Antariku).

Cena pobytu a její varianty

Základní cena 2290 Kč zahrnuje:

 • Ubytování ve sdíleném pokoji se sdíleným sociálním zařízením, 2 noci
 • Jídlo: Pá-večeře, So-plná penze+2 svačiny, Ne-Snídaně+svačina
 • Přípravu a organizaci kurzu
 • Možnost být sám na pokoji s příplatkem 350 Kč za víkend

Možnost bydlet v pokoji s vlastním sociálním zařízením: Cena 2470 Kč. Zahrnuje:

 • Ubytování ve sdíleném pokoji s vlastním sociálním zařízením, 2 noci
 • Jídlo: Pá-večeře, So-plná penze+2 svačiny, Ne-Snídaně+svačina
 • Přípravu a organizaci kurzu
 • Možnost být sám na pokoji s příplatkem 440 Kč za víkend

Možnost prodloužení pobytu

Bude-li pro vás toto téma novinkou, pak pro vás může být velice vhodné, pokud zahájíte léto delším pobytem na Antariku. Víkend bude strukturalizovaný a vzdělávací, následující dny však budou volné, s jednou hromadnou konzultací každý večer.

Díky možnosti zůstat v daném prostředí si budete moci více osvojit poznané zvyky a principy a vybudujete jim tak pevnější základnu. Budete v úžasném horské oblasti. Budte mít možnost sdílet váš stav a ptát se. Můžete zaznamenat zlepšení zdravotního stavu. A za prodloužení pobytu platíte pouze náklady na stravu a ubytování. Mojí odměnou bude vaše radost.

Pobyt prodloužený do 28.6. stojí 4540 Kč v pokoji se sdíleným soc. zařízením, 4990 Kč v pokoji s vlastním soc. zařízením. Cena zahrnuje

 • Ubytování Pá-St
 • Jídlo: Pá-večeře, So-Út-plná penze+2 svačiny, St-Snídaně+svačina
 • Přípravu a organizaci kurzu
 • Možnost být sám na pokoji s příplatkem 880/1100 Kč

Větší skupině se pak může vyplatit pronajmout si hájenku. Viz. stránky Antariku.

Pobyt a jeho možný vliv na vaše zdraví

Doporučuji shlédnout následující přednášku doktora Gregera. Tam se podrobněji dozvíte o možnostech životního stylu a výživy, na kterou se během pobytu zaměříme.

Životní styl, na který bude pobyt zaměřený nabízí následující zdravotní výsledky.

 • prevence nemocí oběhové soustavy
 • léčení nemocí oběhové soustavy (normalizace krevního tlaku, léčba příznaků Anginy pectoris, normalizace hladiny cholesterolu, aj.)
 • léčba diabetu 2. stupně
 • snížení rizika rozvoje nádorových onemocnění a zvýšení schopnosti těla ničit rakovinné buňky
 • zlepšení stavu pokožky
 • snížení projevu alergií
 • snížení výskytu astmatu
 • zvýšení duševní energie
 • a další jiné..

Změna životního stylu nezaručuje uzdravení, nicméně skutečností je, že jsou výše popsané projevy obecným rysem rostlinného způsobu výživy.

Rezervace

Místo si zarezervujete uhrazením zálohy (500Kč víkend/1000Kč Pá-St). Před uhrazením částky si ověřte, zdali je ještě místo. Chatu si souběžně mohou rezervovat i lidé, kteří se kurzu účastnit nebudou, proto není radno otálet.

Pro případné dotazy využijte sekci Kontakt na těchto stránkách, nebo:
email: info@zacitzivot.cz
tel: 773926940

č.ú. pro uhrazení částky/zálohy naleznete v sekci kontakt.