Jon Venus

10 moderních vegan kulturistů, kteří mění náš pohled na bílkoviny

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Následující text je přeložen z collective-evolution.com. Může nám poskytnou určité uvědomění. Zjistíme, jak důležité jsou bílkoviny z živočišných produktů.[/vc_column_text][vc_column_text]

Nejsem vegan. Kdysi jsem na sebe tuto nálepku dával, ale nyní prostě jen dělám to nejlepší, abych se zaměřoval primárně na rostlinnou stravu. Doopravdy na sobě nemám rád nálepky, ale stejně tak nemám problém s lidmi, kteří je používají. Navzdory tomu si stále myslím, že se zcvoknu, pokaždé když slyším tuto frázi, která je mířena na mě nebo na někoho, kdo se rozhodne následovat veganskou nebo rostlinnou stravu:

„A kde bereš svoje bílkoviny?“

Doslova mi to křiví páteř a neodpočinu si, dokud každý člověk na této planetě nebude vědět, že téměř každá potravina obsahuje bílkoviny.

Lidé se často zdráhají nápadu, že by měli omezit konzumaci masa nebo se ho naprosto vzdát, protože věří tomu, že aby byli silní a štíhlí, tak nutně potřebují bílkoviny z živočišných zdrojů. Naštěstí, pro dobro zvířat a našeho zdraví, toto tvrzení již nemůže být dále od pravdy. Existuje spousta veganských kulturistů a sportovců, z nichž mnozí prohlásili, že je jejich výkonnost vzrostla po vynechání zvířat a zvířecích produktů ze svých diet. Zde je 10 nejlepších veganských kulturistů.

1. Jon Venus

Jon je populární veganský kulturista, který sdílí svoje poslání skrze velkou komunitu na YouTube a Instagramu. Má nesmírné množství videí, tréninkových plánů, receptů a online vedení. Jeden pohled na něj tě inspiruje k tomu, abys zkusil tento životní styl. Jon dokazuje, že přechod na veganství neznamená obětování síly nebo svalů. Můžete Jona sledova na jeho cestě – zde.

2. Brian Turner

Brian má velké množství následovníků na YouTube a „je zde, aby „porozuměl, něco málo naučil a užíval si s vámi“ skrze jeho videa. Věnuje se kulturistice více než 9 let a objevil způsob, jak zůstat vyrýsovaný na přísné veganské dietě. Na jeho YouTube kanálu můžete najít cokoliv od cvičebních videí, receptů až po videa o akné.

3. Richard Burgess (Vegan Gains)

Richard Burgess je populární kanadská YouTubová senzace, která ukazuje lidem, že vegani mohou doopravdy „nabrat.“ Je toho pravým důkazem a má téměř 300 000 následovníků na YouTube. Na jeho kanálu můžete nalézt nejrůznější fitness videa, výzvy a recepty. Tenhle chlápek rozhodně slouží jako inspirace pro každého, kdo zvažuje rostlinnou stravu. Podívejte se na něj zde.

4. Nimai Delgado

Opět zde máme velice vyrýsovaného a zdravého veganského kulturistu. Nimai Delgado je profesionálem IFBB (International Federation of BodyBuilding and Fitness). Dokumentuje svoji cestu v IFBB na YouTube, kde i svým následovníkům předává nejrůznější tipy a triky společně s jeho cvičební rutinou. Věří v udržitelnost síly a flexibility, a ne jenom v nabírání více svalů z estetických důvodů. Určitě mrkněte na jeho YouTube kanál, abyste se podívali na to, že tento životní styl může fungovat i pro vás.

5. Torre Washington

Torre je vegan od 1998! Je kulturistou, který čerpá 100% svých vitaminů, živin a BÍLKOVIN z jídla – neužívá a nevěří v suplementy. Mimo jeho nesmírně úspěšný YouTube kanál, má Torre i stránky plné užitečných informací, která vás mohou posunout na cestě vpřed směrem ke zdravému veganskému životnímu stylu. Podívejte se zde.

6. Arvid Beck

Arvid je veganský kulturista z Německa. Jeho rozhodnutí stát se veganem bylo založeno zejména na morálních a etických důvodech. Je kulturistickým šampionem měnící význam toho, co znamená „být gladiátor“. Můžete se podívat na více z jeho cesty zde.

7. Samantha Shorkey

Samantha má populární blog zaměřený na zdraví a fitness s názvem Jacked on the Beanstalk, kde sdílí svá tajemství k úspěchu, zahrnujíce fitness, plánování jídel. Píše zde, proč se rozhodla přijmout veganský životní styl a jak jí to pomohlo, aby se stala úspěšná. Samantha obdržela svůj titul profesionála v červenci 2014, poté co vyhrála první místo INBF bikiny fitness v Texasu. To z ní učinilo první veganskou WNBF bikini profesionálku.

  8. Crissi Carvahlo

Crissi je veganská fitness modelka, online trenérka a koučka, ředitelka Vegan Fitness International, designérkou v Vegan Fitness body, šéfkuchařkou v Vegan Fitness body, autorkou ebooku Veganské fitness jídlo pro štíhlé a zdravé tělo…  a spoustu dalšího. Crissi se stala vegankou ve věku 38 let a to nyní tvoří velikou část jejího poselství. Propojujíce to se znalostmi, které získala o zdraví a fitness v průběhu let. Podívejte se na její stránku zde.

9. Ryan Nelson

Ryan je sportovec, milovník zvířat a poblázněnec do veganského jídla. Ryan je kulturista zvedající super-těžké váhy, sponzoravný firmou Posha Green. Ryan inspiruje ostatní k tomu, aby dosáhly svých cílů v posilovně, v učebnách, ve sportech a v reálném životě. Ryan je stojící důkaz zdraví prospěšných benefitů veganské diety. Na svých stránkách nabízí konzultace a výživové programy. Mrkněte na to.

10. Patrik Baboumian

Coby v Iránu narozený, rozbíjí Patrick všechny stereotypy. Je německým veganským strongmanem. Patrick je znám jakožto něžný obr, jelikož ho jeho zájem o blaho zvířat inspiroval k tomu, aby se stal veganem a aby šířil tuto dietu skrze jeho úspěchy.

Uzavření

Teď to nechci už slyšet. Doufám, že jsem vám poskytnul dostatek informací k tomu, abyste se již neptali: „A kde získáváš své bílkoviny?“

S láskou.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=“.vc_custom_1502377340990{background-color: #e5e5e5 !important;}“][vc_column_text]

Dotatek:

Tyto stránky slouží k šíření životního stylu, díky kterému se lidé ve zdraví dožívají vysokých věků. Priority lidí jsou však uplně někde jinde. Namísto toho, aby se společnost starala o to, jak se vyhnout nemocem, které zabíjejí téměř každého v naší společnosti (viz. např. Vymýcení nejčastějších příčin úmrtí), spousta lidí by radši zvolila velké svaly, anižby je někde užily. Na rostlinné stravě – pokud budete svaly používat, budete je mít. Pokud ne, pak bude vaše tělo natolik dokonalé, že se zbaví přebytečné zátěže, protože – nač to živit?

Díky tomuto článku však víte, že i jako lidé vyživující se rostlinně můžete oslňovat davy přihlížejících svými mocnými svaly či vyrýsovaným fitness tělem. Cizí svaly kvůli tomu jíst nemusíte.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

About Josef Laštovička

Tvůrce webu Začít Život. Propagátor rostlinné výživy a životního stylu z oblastí s nejvyšší průměrnou délkou života na Zemi. Člověk s vizí, že lidé jednou budou preferovat chutná jídla, která zlepšují jejich zdraví, šetří planetu a životy zvířat.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *